Call of Duty ve Warhammer 40K İşbirliği!
Call of Duty ve Warhammer 40K İşbirliği!
  • Mart 3, 2024

Call of Duty ve Warhammer 40K Artık Beraber!

Call of Duty, popüler FPS oyunu ile hayranların favorisi minyatür savaş oyunu Warhammer 40K arasında bir işbirliği yapıldığını duyurdu. Call of Duty’nin resmi Twitter hesabı, 1 Mart 2024 tarihinde Space Marines, Sisters of Battle, Astra Militarum ve Warhammer 40K evreninden esinlenen diğerlerinin Call of Duty: Warzone ve Modern Warfare 3, Modern Warfare 3’te görüneceklerini doğruladı.

Call of Duty ve Warhammer 40K İşbirliği!

Warhammer 40K co-op bu yılın başlarında Dataminer tarafından Warhammer 40K’nın sonsuz savaş odaklı Call of Duty ile doğal bir uyum içinde olduğu ve Warhammer 40K evreninden sahneler gösteren birden fazla yükleme ekranı olduğu ortaya çıkarılmıştı Oyun şu anda geliştirilme sürecinde. Belki de şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu co-op Warhammer 40K’nın insan fraksiyonuna odaklanıyor. Space Marine’ler genetik olarak geliştirilmiş, normal insanlardan daha uzun süper askerlerdir ve insan İmparatorluk Muhafızları için elit bir çekme gücü olarak görev yaparlar. Savaş Rahibeleri, İmparatorluğun dini kolunun askeri kolu olarak işlev görür, işlevsel olarak ölü insan imparatorlara tapar ve İmparatorluk genelinde sapkınlığın kökünü kazır. Son olarak, Astra Militarum İmparatorluğun standart askeri kolunu temsil eder ve askeri hiyerarşinin genel bir üyesidir.

Call of Duty: Warzone ve Modern Warfare 3’teki son işbirlikleri arasında Dune, The Boys ve The Walking Dead yer almaktadır. Activision, Call of Duty: Modern Warfare 2’de lisanslı işbirliklerinin yanı sıra Kevin Durant ve Nicki Minaj gibi gerçek hayattan ünlüleri de bir araya getirmişti. Call of Duty ve Warhammer 40K işbirliğinin detayları henüz açıklanmadı, ancak Data Miner sayesinde etkinliğin neler sunacağına dair bir fikrimiz var. Bir Call of Duty Warhammer 40K etkinliği yeni bir gelenek yaratacaktır.

88 1 1024x576 1

Call of Duty’den sızan yeni bilgiler Warhammer 40K co-op etkinliğinin ayrıntılarını ortaya çıkardı. Kostümün şaşırtıcı derecede hantal olması ve Call of Duty’nin Juggernaut killstreak’ine benzer bir siluete sahip olması, bazılarının co-op varsayılan oyun modunun Juggernaut merkezli bir oynanışa sahip olacağından şüphelenmesine yol açtı. Dosyadaki kostümün adının “Juggernaut” olması da bu ihtimali destekliyor. Ancak, duyurulmamış oyun modunun neye benzeyeceği bu noktada tamamen spekülatif. Muhtemelen bu işbirliği, ilk Riot Shield Blueprint’ini de içerecek olan Modern Warfare 3 Blueprint Collection’da da yer alacak. Ayrıca yakın dövüş kılıç silahları, sınırlı süreli oyun modları ve bitirici hareketler de olabilir. Call of Duty ve Warhammer 40K işbirliği iki popüler oyun evreninin çatışmasını temsil ediyor. Her iki evren de savaşın acımasız gerçekliğini ve askerlerin fedakarlıklarını yansıtıyor.

  Yeni 2025 Volkswagen Jetta Tanıtıldı

 

Bu işbirliği Call of Duty oyuncularına Warhammer 40K’nın zengin ve karanlık dünyasını keşfetme fırsatı verecek. Ayrıca Warhammer 40K hayranlarına Call of Duty’nin heyecan verici ve rekabetçi oynanışını deneyimleme fırsatı verecek. Bu işbirliği her iki oyunun hayran kitlesini genişletecek ve yeni oyuncuların ilgisini çekecektir.

Call of Duty ve Warhammer 40K İşbirliği!