Chery 1400km menzilli Tiggo 9 PHEV’i tanıttı
Chery 1400km menzilli Tiggo 9 PHEV’i tanıttı
  • Nisan 29, 2024

Chery 1400km menzilli Tiggo 9 PHEV’i tanıttıChery 1400km menzilli Tiggo 9 PHEV'i tanıttı

Pekin Otomobil Fuarı’nda Yıldızlaşan Tiggo 9 PHEV

Chery, Pekin Uluslararası Otomobil Fuarı’nda yeni plug-in hibrit modeli Tiggo 9 PHEV’yi tanıttı. Hem tasarımı hem de teknolojik özellikleriyle dikkat çeken bu model, otomobil dünyasının merkezinde yer aldı.

Dinamik Tasarım ve Geniş BoyutlarChery 1400km menzilli Tiggo 9 PHEV'i tanıttı

Yeni Chery Tiggo 9 PHEV, dinamik dış hatları ve sekizgen ızgarası ile göz dolduruyor. Önceki model Tiggo 8 Pro’ya göre daha büyük boyutlara sahip olan araç, “Fetih” ve “Koruma” temalarından ilham alıyor.

Güçlü Performans ve Ekonomik Motor

Tiggo 9 PHEV, 175 kW maksimum güç ve 385 nm maksimum tork sunan 2.0 litrelik turboşarjlı dört silindirli motoru ile WLTC normlarına göre 100 kilometrede sadece 5,2 litrelik yakıt tüketimi vaat ediyor.Chery 1400km menzilli Tiggo 9 PHEV'i tanıttı

Hibrit Teknolojisi ve Uzun Menzil

Chery’nin süper hibrit DHT sistemi, 1400 kilometrenin üzerinde menzil ile kullanıcıların menzil endişelerini gideriyor ve çevre dostu seyahatler için yeni bir dönem başlatıyor.

Konforlu İç Mekan ve İleri TeknolojiChery 1400km menzilli Tiggo 9 PHEV'i tanıttı

Araç içinde bulunan 15,6 inç boyutunda 2,5K HD ekran ve entegre çok işlevli konsol, kullanım kolaylığını artırıyor. 3 boyutlu dikişlere sahip koltuklar ise üst seviye konfor sunuyor.

Türkiye Pazarına Giriş ve Beklentiler

2024’ün dördüncü çeyreğinde Türkiye pazarına giriş yapacak olan Tiggo 9 PHEV, Chery’nin Türkiye’deki varlığını güçlendirmeyi hedefliyor.

Chery’nin Tiggo 9 PHEV modeli, performans, tasarım ve teknolojiyi birleştirerek plug-in hibrit araç segmentinde iddialı bir yer edinmeye hazırlanıyor ve Türkiye pazarında otomobil severlerin ilgisini çekmeye aday.

Lexus LBX Türkiye Pazarında

  Yılların efsane oyunu Need for Speed Underground RTX ile Geri Döndü