Elektrikli Araçlar İçin Yol Kenarı Şarj İstasyonu Geliştirildi
Elektrikli Araçlar İçin Yol Kenarı Şarj İstasyonu Geliştirildi
  • Mayıs 26, 2024

Elektrikli Araçlar İçin Yol Kenarı Şarj İstasyonu GeliştirildiElektrikli Araçlar İçin Yol Kenarı Şarj İstasyonu Geliştirildi

ABD merkezli girişim Gravity, elektrikli araçlar için yol kenarında daha az yer kaplayan ve ağaç şeklinde tasarlanmış yüksek hızlı şarj ünitelerini duyurdu. Bu yenilikçi sistem, 500 kW’a kadar şarj hızı sunuyor ve kablo karmaşasını ortadan kaldırıyor. İşte detaylar:

Yüksek Hızlı Şarj Üniteleri:

Gravity’nin geliştirdiği bu “şarj ağaçları,” elektrikli araçların hızlı bir şekilde şarj edilebilmesini sağlıyor. 500 kW’a kadar şarj hızı sunan bu üniteler, sokaklarda daha az yer kaplayarak kablo karmaşasını minimize ediyor.

Kompakt Tasarım:Elektrikli Araçlar İçin Yol Kenarı Şarj İstasyonu Geliştirildi

Ağaç şeklindeki bu şarj üniteleri, kaldırımlarda daha az alan kaplıyor. Üst tarafı hareket eden bir direk ve direğin üstüne yerleştirilen şarj ünitesinden oluşan sistem, alt kısımda minimum alan kullanıyor. Ayrıca, kablo üstten verildiği için kablo karmaşası da yaşanmıyor.

Çift Yönlü Kullanım:

200 kW ve 500 kW’lık ünitelere sahip olan sistem, 1000 V’a kadar destek sunuyor. Bu sayede çift yönlü kullanım mümkün olabiliyor ve elektrikli araçlardan şebekeyi beslemek de mümkün hale geliyor.

Gravity’nin bu yenilikçi şarj ağaçları, elektrikli araçların daha rahat ve hızlı bir şekilde şarj edilebilmesi için umut vaat ediyor. Manhattan’daki otoparklardan kaldırımlara kadar yaygınlaşması beklenen bu sistem, gelecekte elektrikli araç altyapısını daha da geliştirebilir.

  AMD Ryzen 9000 Serisi İşlemcilerin Fiyatları belli oldu