Fallout 65 milyon izleyici sayısına ulaşarak rekor kırdı
 Fallout 65 milyon izleyici sayısına ulaşarak rekor kırdı
  • Mayıs 20, 2024

Fallout 65 milyon izleyici sayısına ulaşarak rekor kırdıFallout 65 milyon izleyici sayısına ulaşarak rekor kırdı

Amazon Prime Video, popüler video oyunu serisinden uyarlanan “Fallout” dizisiyle izleyici rekorları kırmaya devam ediyor. 30 Nisan Salı 2024 tarihinde yapılan resmi açıklamaya göre, dizi ilk on altı gününde 65 milyon izleyici sayısına ulaşarak Prime Video’nun en çok izlenen ikinci orijinal dizisi oldu.

Bir Video Oyunundan Diziye Uzanan Başarı HikayesiFallout 65 milyon izleyici sayısına ulaşarak rekor kırdı

“Fallout”, post-apokaliptik bir dünyada geçen ve hayatta kalmaya çalışan insanların hikayesini konu alıyor. Kıyametten iki yüz yıl sonra, atalarının geride bıraktığı harabe dünyaya geri dönmek zorunda kalan lüks nükleer barınak sakinlerinin maceralarını anlatıyor. Dizi, izleyicilerine inanılmaz derecede karmaşık, tuhaf ve son derece şiddetli bir evren sunuyor.

Genç Yetişkinler Arasında PopülerFallout 65 milyon izleyici sayısına ulaşarak rekor kırdı

18-34 yaş arası yetişkinler arasında şimdiye kadar en çok izlenen program haline gelen “Fallout”, özellikle genç izleyici kitlesinin ilgisini çekmeyi başardı. Dizinin izleyicilerinin yüzde 60’ı Amerika Birleşik Devletleri dışındaki ülkelerden oluşuyor, bu da dizinin küresel bir fenomen haline geldiğinin bir göstergesi.

Oyuncu Kadrosu ve İkinci Sezon OnayıFallout 65 milyon izleyici sayısına ulaşarak rekor kırdı

Ella Purnell, Aaron Moten, Kyle MacLachlan, Walton Goggins, Moisés Arias, Sarita Choudhury, Michael Emerson, Leslie Uggams, Frances Turner, Zach Cherry, Johnny Pemberton, Rodrigo Luzzi, Annabel O’Hagan ve Xelia Mendes-Jones gibi isimlerin yer aldığı dizi, ikinci sezon için de resmi onayını aldı.

“Yüzüklerin Efendisi”nin Ardından İkinci Sırada

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri” serisi, platformda şimdiye kadar yayınlanan orijinal diziler arasında en yüksek izlenme sayısına ulaşırken, Fallout ise ikinci sıraya yerleşti.

  Sony’nin PlayStation 5 2024 satış rakamları belli oldu

Amazon’un Stratejisi ve Gelecek Planları

Amazon, “Fallout” dizisiyle birlikte orijinal içerik üretimindeki stratejisini güçlendirmiş ve izleyici kitlesini genişletmeyi hedeflemiş görünüyor. Şirket, dizinin başarısını sürdürmek ve geniş bir izleyici yelpazesine ulaşmak için gelecekteki planlarını da şekillendiriyor.