Google Chrome’a Yapay Zeka Özellikleri Geliyor
Google Chrome’a Yapay Zeka Özellikleri Geliyor
  • Mayıs 9, 2024

Google Chrome’a Yapay Zeka Özellikleri GeliyorGoogle Chrome'a Yapay Zeka Özellikleri Geliyor

Google Chrome, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için sürekli olarak yeni özellikler eklemekte ve bu yeniliklerin en sonuncusu, yapay zeka (AI) teknolojilerinin entegrasyonu oldu. Chrome’un yapay zeka özellikleri, web’de arama yapmayı daha kolay, daha güvenli ve daha erişilebilir hale getirmek için geliştirildi. Google, gerçek zamanlı altyazılar eklemek, kötü amaçlı siteleri daha iyi tespit etmek, izin istemlerini yönetmek ve bir web sayfasının ana noktalarını oluşturmak gibi pratik, günlük görevlerde yardımcı olmak için yapay zeka teknolojilerini Chrome’a entegre etmeye başladı.

Chrome’un Yeni AI ÖzellikleriGoogle Chrome'a Yapay Zeka Özellikleri Geliyor

2024 yılı itibarıyla Chrome, M121 sürümünün yayınlanmasıyla birlikte, deneyimlerinizi kişiselleştirmenize yardımcı olacak deneysel yapay zeka özelliklerini tanıttı. Bu yeni özellikleri, ABD’de başlayarak önümüzdeki günlerde Mac ve Windows PC’lerde Chrome’da deneyebileceksiniz. Bu özellikleri denemek için Chrome’a giriş yapın, üç nokta menüsünden “Ayarlar“ı seçin ve “Deneysel AI” sayfasına gidin.

Sekmelerinizi Akıllıca Düzenleyin

Sekme grupları, birçok sekmeyi yönetmek için yararlı bir yol olabilir, ancak bunları düzenlemek oldukça manuel bir süreç olabilir. Yeni bir sekmeleri düzenleme özelliği ile Chrome, açık sekmelerinize dayanarak otomatik olarak sekmeleri gruplandırma önerisinde bulunacak ve bunları oluşturacaktır. Bu özellik, bir gezinti planlamak, bir konu üzerinde araştırma yapmak ve alışveriş yapmak gibi Chrome’da aynı anda birçok görev üzerinde çalışıyorsanız özellikle yararlı olabilir.

AI ile Kendi Temalarınızı OluşturunGoogle Chrome'a Yapay Zeka Özellikleri Geliyor

Geçen yıl, Android 14 ve Pixel 8 cihazlarıyla birlikte yapay zeka duvar kağıtlarını tanıttık. Şimdi, aynı metin-görüntü yayılma modelini Chrome’a getiriyoruz, böylece tarayıcınızı daha da kişiselleştirebilirsiniz. Seçtiğiniz bir konu, ruh hali, görsel stil ve renge dayalı olarak hızlı bir şekilde özel temalar oluşturabileceksiniz. Başlamak için, “Chrome’u Özelleştir” yan paneline gidin, “Tema Değiştir“e tıklayın ve ardından “AI ile Oluştur“u seçin.

  Avrupa’da Elektrikli Araç Satışları Düştü

Web’de Yazarken Yardım Alın

Web’de yazmak, özellikle düşüncelerinizi kamusal alanlarda veya forumlarda ifade etmek istiyorsanız, zorlayıcı olabilir. Chrome, web’de yazarken yardımcı olacak bir metin oluşturma özelliği sunuyor.