Google Meet Yapay zekayla donatılıyor
Google Meet Yapay zekayla donatılıyor
  • Nisan 9, 2024

Google Meet Yapay zekayla donatılıyor

Google Meet, yapay zeka destekli yeni özelliklerle güncelleniyor. Bu yenilikler, kullanıcıların toplantı deneyimlerini daha verimli ve etkileşimli hale getirmeyi amaçlıyor.

 Google Meet’in ‘Benim için Not Al’ ve ‘Benim için Çevir’ Özellikleri

 

Toplantı Verimliliğini Artıran İki Yenilik: Google Meet’in ‘Benim için Not Al’ ve ‘Benim için Çevir’ Özellikleri

Google Meet’e eklenen “Benim için Not Al” özelliği, toplantı katılımcılarının konuşmalarını otomatik olarak transkript ederek not alma ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Bu özellik sayesinde, toplantılarda önemli bilgiler kolayca kaydedilebilecek ve katılımcılar toplantıya daha iyi odaklanabilecekler.

Bir diğer önemli özellik olan “Benim için Çevir”, çok dilli toplantılarda dil engellerini aşmayı hedefliyor. Bu özellik ile kullanıcılar, farklı dillerde konuşulanları otomatik olarak algılayıp çevirebilecekler.

Yapay Zekâ Destekli Arka Plan Oluşturma

Google Meet’in yapay zekâ destekli arka plan oluşturma aracı, kullanıcıların katılamadığı görüşmelerin özetini oluşturabilecek ve görüşmeler için otomatik arka plan oluşturabilecek. Bu özellik, video konferans uygulamalarının uzun süredir sunmakta olduğu arka plan değiştirme özelliğini farklı bir boyuta taşıyor.

Kullanılabilirlik ve Fiyatlandırma

Bu yeni özellikler, başlangıçta Google Workspace’e ek bir ücret karşılığında sunulacak. Aylık 10 dolar gibi bir ücretle, kullanıcılar bu yapay zeka özelliklerinden faydalanabilecekler. Şu an için yerel fiyatlandırma ile ilgili bir açıklama bulunmuyor.

Eğitim ve Araştırma Kurumları için Faydalar

Eğitim ve araştırma kurumları gibi kuruluşlar, bu yeni özelliklerin getirdiği kolaylıklardan faydalanarak daha etkili bir şekilde iletişim kurabilir ve projeler üzerinde işbirliği yapabilirler. Örneğin, Pepperdine Üniversitesi gibi kurumlar, Google Meet’in altyazı özelliğini kullanarak eşitlik ve erişilebilirlik konularında önemli adımlar atabilirler.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR !  Vivo Y58 5G Tanıtıldı: Uyhun Fiyatlı f/p telefon arayanlar için birebir

 

 

Google Jpegli’ yi duyurdu, Web siteler artık daha hızlı olacak