GPT-4 Turbo artık ücretsiz !
GPT-4 Turbo artık ücretsiz !
  • Mart 16, 2024

Microsoft GPT-4 Turbo’ yu ücretsiz erişime açtı!

Microsoft, yapay zeka teknolojilerindeki hızlı ilerlemeleriyle dikkat çekiyor. Son olarak, GPT-4 modeline dayanan Copilot’ un güçlendirilmiş versiyonu olan GPT-4 Turbo’ yu tüm kullanıcılar için ücretsiz hale getirdi. Bu karar, yapay zeka asistanları ve dil modellerinin kullanımını daha da yaygınlaştıracak bir adım olarak görülüyor.

GPT-4 Turbo,  600 TL’ye satılıyordu

GPT-4 Turbo

GPT-4 Turbo, daha önce aylık 600 lira gibi bir ücretle sunulan, ancak şimdi ücretsiz olarak erişilebilecek.

 

GPT-4 Turbo, ile ne gibi yenilik gelmiş oldu?

GPT-4 Turbo

GPT-4 Turbo, kullanıcıların daha uzun ve karmaşık konuşmalar yapmasına olanak tanıyan genişletilmiş bir komut penceresi sunuyor. Bu sayede, kullanıcılar daha zengin ve detaylı diyaloglar kurabiliyor, daha karmaşık sorular sorabiliyor ve daha kapsamlı cevaplar alabiliyor.

GPT-4 Turbo ile gelen yenilikler :

  • Daha Yetenekli Model: GPT-4 Turbo, modelin performansını artırmak ve “tembelliği” azaltmak için tasarlanmıştır. Bu, kullanıcıların daha karmaşık sorguları yapabilmesini ve daha kapsamlı cevaplar alabilmesini sağlıyor.
  • Genişletilmiş Bağlam Sınırı: GPT-4 Turbo, 128.000 jetona kadar genişletilmiş bir bağlam sınırına sahiptir, bu da kullanıcıların daha uzun sorgular gönderebileceği anlamına geliyor.
  • Güncel Bilgi Seti: GPT-4 Turbo, Nisan 2023’e kadar uzanan güncel bir veri seti üzerinde eğitilmiştir, bu da çevrimdışı modda kullanıldığında daha güncel bilgilere erişim sağlıyor..
  • Yeni Özellikler: Görsel sorgulama ve ses çıkışı gibi yeni özellikler sunuyor.
  • Uygun Fiyatlandırma: Daha uygun fiyatlandırma ile kullanıcıları telif hakkı davalarına karşı koruyor.

 

Dünyanın en hafif Laptopu tanıtıldı! Sadece 900 gram : ASUS ExpertBook B9 OLED

  WiFi 6 vs WiFi 5 Karşılaştırması: Geleceğin Kablosuz Bağlantı Teknolojisi