Helldivers 2 Oyuncu Sayısındaki Hızla Düşüyor
Helldivers 2 Oyuncu Sayısındaki Hızla Düşüyor
  • Mayıs 24, 2024

Helldivers 2 Oyuncu Sayısındaki Hızla DüşüyorHelldivers 2

Helldivers 2, Arrowhead’in kaotik uzaylı avcısı oyunu, PlayStation’ın en hızlı satan oyunu olarak tarihe geçti. Ancak, başlangıçtaki bu başarısına rağmen, oyunun oyuncu sayısında ciddi bir düşüş yaşandı.

Helldivers 2 Oyuncu Sayısındaki Düşüşün İstatistikleri

Steam istatistiklerine göre, Şubat ayında, oyunun piyasaya sürülmesinin hemen ardından 458,709 eşzamanlı oyuncuya ulaşıldı. Buna karşılık, son 30 günün zirvesi 166,305 oldu. Bu, %64’lük bir düşüş anlamına geliyor. Ortalama oyuncu sayısına bakıldığında, Şubat ayında oyunu oynayan ortalama 208,303 helldiver varken, bu sayı son 30 gün içinde 78,634’e düştü.

Helldivers 2 Oyuncu Sayısındaki Düşüşün NedenleriHelldivers 2 Oyuncularla buluştu! İşte Helldivers 2 ilgili ayrıntılar

PSN Fiyaskosu

Oyuncu sayısındaki düşüşün en dikkat çekici nedeni, bu ayın başlarında yaşanan ünlü PSN fiyaskosu. Mayıs ayının başında, Helldivers 2’nin yayıncısı Sony, Steam’deki oyuncuların oynamaya devam etmek için yakında bir PlayStation Network (PSN) hesabı ile bağlantı kurmaları gerektiğini duyurdu. Bu, sadece hayal kırıklığına uğramış bir topluluktan olumsuz yorumlar almakla kalmadı, aynı zamanda oyun PSN’nin mevcut olmadığı 177 ülkede satıştan kaldırıldı. Sony, daha sonra planlarından geri adım attı ve “PC oyuncuları için en iyisinin ne olduğunu hala öğreniyoruz” diyerek, aldıkları yoğun geri bildirimi “paha biçilmez” olarak nitelendirdi.Helldivers 2 Oyuncularla buluştu! İşte Helldivers 2 ilgili ayrıntılar

Dengelenme Sorunları

Oyunun oyuncu sayısındaki düşüşe katkıda bulunan bir diğer faktör ise dengelenme sorunları olabilir. Arrowhead’in yeni atanan baş yaratıcı sorumlusu ve başkanı Johan Pilestedt, takımın bazen dengelenme konusunda çok ileri gittiğini daha önce kabul etmişti. Ayrıca, oyun bazen hatalar ve diğer sorunlarla karşılaştı, bu da oyuncuların frustrasyonuna neden oldu. Helldivers 2 ekibi, yoğun ilk birkaç ayın ardından artık “biraz daha düşük” ancak daha yüksek standartlarda güncelleme sıklığını düşünüyor.

  Nisan 2024’te Çıkacak Oyunlar

Helldivers 2’nin GeleceğiHelldivers 2

Oyuncu sayısındaki kesinlikle bir düşüş yaşanmasına rağmen, Helldivers 2 hala popülerliğini koruyor ve Pilestedt, oyunun başarısının fiyat noktasından kaynaklanmadığına inanıyor. Helldivers 2, şu anda Steam’de nispeten mütevazı bir fiyat olan £34.99’dan satılıyor. Pilestedt, bu hafta başlarında Nordic Game konferansında konuştu ve burada Helldivers 2’nin ‘çarpıcı hit’ statüsünü ele aldı. Burada, Arrowhead’in “temelleri” doğru yaptığını ve deneyimin “fantazisini” teslim ettiğini belirtti. Pilestedt ekibinin “oyunda olmanın ne anlama geleceğine dair inandırıcılığa” odaklandığını söyledi.

Oyuncu Geri Bildirimleri ve Geliştirici Yanıtları

Oyuncu sayısındaki bu düşüş, Helldivers 2 için eşleştirme ve Büyük Emirlerin geleceği açısından kasvetli bir gelecek anlamına gelebilir. Herhangi bir oyunun can damarı oyuncu tabanıdır, ancak Helldivers 2 gibi az sayıda başlık, oyuncu sayısındaki değişikliklerden bu kadar ağır etkilenir. Oyunun ilk başarısının ardından yaşanan bu düşüş, geliştiriciler ve oyuncular için önemli dersler içeriyor. Oyunun geleceği, oyuncu topluluğunun geri bildirimlerine ve geliştiricilerin bu geri bildirimlere nasıl yanıt vereceğine bağlı olacak gibi görünüyor.