İBB Wi-Fi Kota Sınırı Kalktı: İstanbullulara Sınırsız İnternet Erişimi
İBB Wi-Fi Kota Sınırı Kalktı: İstanbullulara Sınırsız İnternet Erişimi
  • Mayıs 2, 2024

İBB Wi-Fi Kota Sınırı Kalktı: İstanbullulara Sınırsız İnternet ErişimiİBB Wi-Fi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), şehrin çeşitli noktalarında sunulan ücretsiz Wi-Fi hizmetindeki 60 GB’lık kota sınırını kaldırdığını duyurdu. Bu gelişmeyle birlikte, İstanbullular artık interneti sınırsız olarak kullanabilecekler.

İBB Wi-Fi Hizmetindeki Yenilikler

Dijital erişimde önemli bir adım atarak, İBB Wi-Fi hizmetindeki aylık kullanım kotasını tamamen ortadan kaldıran İBB, daha önce aylık 60 GB ile sınırlı olan internet erişimini, artık İstanbullulara sınırsız olarak sunuyor. Bu hamle, şehrin 11.500 noktasında ücretsiz ve sınırsız internet erişimi sağlayarak, vatandaşların dijital dünyaya entegrasyonunu kolaylaştırmayı amaçlıyor.

İBB Wi-Fi Nasıl Kullanılır?İBB Wi-Fi

Ücretsiz internet hizmetinden yararlanmak için İstanbulluların yapması gerekenler oldukça basit. “İstanbul Senin” uygulamasını indirip kayıt olduktan sonra, Ana Sayfa üzerinden “İBB Wi-Fi” servisine geçiş yaparak en yakın bağlantı noktasını seçmek ve bağlantı kurmak yeterli.

İBB Wi-Fi ile İstanbul’un Her Yerinde Kesintisiz İnternet

İBB’nin sağladığı kablosuz internet hizmeti, meydan, park, bahçe, spor alanları, kültür merkezleri, sosyal tesisler, üniversite, yurt, kreş, hastane ve toplu taşıma araçları gibi kamusal alanlarda hizmet veriyor ve 6 milyona yakın kullanıcıya ulaşıyor.

İBB’nin Dijital Dönüşüm Hedefi

İBB Wi-Fi ile İstanbullular, internet kotası endişesi olmadan istedikleri zaman internete bağlanabilecek ve dijital dünyanın sunduğu fırsatlardan faydalanabilecekler.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR !  iOS 18 alacak iPhone modelleri tam liste