iPhone 16 hakkında tüm bilinenler !
iPhone 16 hakkında tüm bilinenler !
  • Nisan 13, 2024

Apple’ın iPhone 16 Serisi: Tasarım, Performans Özellikleri

iPhone 16

Tasarım ve Ekran

iPhone 16 serisi, Pro modellerde daha büyük ekran boyutları sunacak. iPhone 16 Pro’nun 6.3 inçiPhone 16 Pro Max’in ise 6.9 inç boyutunda olması bekleniyor. Standart modellerin boyutları ise iPhone 15 serisiyle aynı kalacak. Yeni modeller, mevcut iPhone 15 ve 15 Pro modellerine benzer bir tasarıma sahip olacak, ancak standart iPhone 16 modellerinde yeni bir dikey kamera lens düzeni ve ekstra düğmeler gibi bazı küçük tasarım değişiklikleri olacak.

Performans

Apple, iPhone 16 serisi için en son N3E 3-nanometre düğümü üzerine inşa edilmiş yeni A-serisi çipler tasarlıyor. Bu çipler, verimlilik ve performans açısından bazı iyileştirmeler sunabilir. iPhone 16 ve iPhone 16 Pro modelleri farklı çipler kullanabilir ve daha yüksek performanslı çip yalnızca Pro modellerle sınırlı kalabilir.

iPhone 16

Kamera Özellikleri

iPhone 16 serisi, standart modeller için yeni bir dikey kamera lens düzenine sahip olacak ve bu, Spatial Video için Vision Pro başlığını yakalamayı mümkün kılacak. Ayrıca, Tetraprism 5x optik zoom lensinin iPhone 16 Pro’ya getirilmesi bekleniyor, böylece bu yıl yalnızca iPhone 16 Pro Max ile sınırlı kalmayacak.

Yeni Özellikler

iPhone 16 serisi, tüm modellerde kullanılacak yeni bir “Capture” düğmesine sahip olacak. Bu Capture düğmesi, bir dijital kameranın deklanşör düğmesi gibi çalışacak ve odaklanmak için birden fazla basınç seviyesini algılayarak bir görüntü yakalayacak. Ayrıca, iPhone 15 Pro modelleriyle sınırlı olan Action Button, 2024’te tüm dört iPhone 16 modeline genişletilecek.

Bağlantı Özellikleri

Yeni iPhone 16 serisi, Wi-Fi 7 desteği ile gelecek. Bu, daha hızlı ve daha güvenilir bir internet bağlantısı anlamına gelebilir.

  Aylık 132 milyon Aktif kullanıcısı olan Steam'ın istatistiklerini inceliyoruz

iPhone 16

Fiyat ve Çıkış Tarihi

Apple’ın yeni harikası iPhone 16 serisi, teknoloji severlerin kalbini fethetmeye hazırlanıyor. Bu yılın en gözde cihazının perdesi, Eylül 2024’te kalkacak ve aynı ayın içerisinde teknoloji mağazalarının vitrinlerini süslemeye başlayacak. Yenilikçi özellikleri ve sıra dışı tasarımıyla iPhone 16, akıllı telefon dünyasında yeni bir çığır açmayı vaat ediyor. Apple’ın bu son teknoloji harikasını ilk kez göreceğimiz o büyülü anı sabırsızlıkla bekleyin. Eylül ayı geldiğinde, iPhone 16 serisi sadece bir telefon olmanın ötesine geçerek, kullanıcılarına yepyeni bir deneyim sunacak.Fiyatlandırma konusunda,

iPhone 16’nın başlangıç fiyatının 799 dolar, iPhone 16 Plus’ın 899 dolar, iPhone 16 Pro’nun 999 dolar ve iPhone 16 Pro Max’in 1.199 dolar olması öngörülüyor.

 

Xbox Game Pass Abonelik süresine kısıtlama geliyor