Sea of Thieves Oyuncu Sayısı Rekor Kırdı
Sea of Thieves Oyuncu Sayısı Rekor Kırdı
  • Nisan 21, 2024

Sea of Thieves Oyuncu Sayısı Rekor Kırdı

Sea of Thieves

Toplam oyuncu sayısının 25 milyonu geçti

Denizlerin efendisi olma yolunda, “Sea of Thieves” oyunu, oyuncu sayısında büyük bir artış göstererek dikkatleri üzerine çekti. Oyunun geliştiricisi Rare Ltd., yaptığı açıklamayla oyunun toplam oyuncu sayısının 25 milyonu geçtiğini duyurdu. Bu rakam, oyunun piyasaya sürüldüğü 2018 yılından bu yana gösterdiği istikrarlı büyümenin bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor.

Sea of Thieves

Oyunun başarısının arkasında, sürekli güncellenen içerik ve oyuncular arasında kurulan güçlü topluluk bağları yatıyor. Rare Ltd., oyuncuların geri bildirimlerini dikkate alarak, oyunu sürekli olarak geliştirmeye ve yeni maceralar eklemeye devam ediyor. Bu strateji, oyuncuların uzun süre oyunla ilgilenmelerini ve yeni oyuncuların da oyunu keşfetmelerini sağlıyor. “Sea of Thieves”, açık dünya denizcilik oyunu olarak tanımlanıyor ve oyunculara korsan olarak denizlerde serbestçe dolaşma, hazine avı yapma, diğer oyuncularla mücadele etme ve ticaret yapma fırsatı sunuyor.

Oyun, hem tek oyunculu hem de çok oyunculu modlarıyla, geniş bir oyuncu kitlesine hitap ediyor. Oyunun bu denli popüler olmasının bir diğer nedeni ise cross-platform desteği. Xbox, PC ve diğer platformlar arasında oyun içi etkileşim, oyuncuların farklı cihazlardan birbirleriyle oynamalarını mümkün kılıyor. Bu özellik, oyunun erişilebilirliğini artırarak daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlıyor. Rare Ltd.’nin verdiği bilgilere göre, “Sea of Thieves” oyuncu topluluğu, her geçen gün daha da büyüyor ve oyun içi etkinliklerle oyuncuları aktif tutmayı başarıyor. Özellikle pandemi döneminde evde vakit geçiren oyuncular için kaçış noktası olan oyun, sosyal etkileşim ve eğlence ihtiyacını karşılıyor.

  Yeni Crazy Taxi Oyunu Açıklandı: 2024'te Oyuncularla Buluşuyor