Spotify Remix Özelliği Geliyor İşte Ayrıntıları
Spotify Remix Özelliği Geliyor İşte Ayrıntıları
  • Nisan 12, 2024

Spotify Remix Özelliği Geliyor İşte Ayrıntıları

Spotify, kullanıcıların müzikleri kişiselleştirebilmeleri için DJ remiks özelliği tanıtarak, TikTok’un popüler remiks trendine meydan okuyor. Kullanıcılar şarkıları hızlandırma, birleştirme ve özelleştirme gibi düzenlemeler yapabilecekler

Spotify Remix

Kullanıcılar, Spotify uygulamasını açarak ve özel düzenleme araçlarına erişim sağlayarak kendi müziklerini düzenleyebilecekler. . Şarkı seçimi yaparak, düzenleme araçlarını kullanma ve oluşturulan remiksi kaydetme ve paylaşma imkanı sunulacak.

Sanatçılar ve Yasal Sınırlamalar

Sanatçılar ve plak şirketleri, şarkılarının değiştirilmiş versiyonları için genellikle ödeme almadıkları için, Spotify’ın bu tür remiksleri serbest bırakması durumunda, remikslerin kontrol edilmesi daha da zorlaşacak ve para takibi daha da güçleşecektir.

Kullanıcı Deneyimi ve Erişilebilirlik

Spotify’ın yeni araçları, kullanıcıların sevdikleri şarkıları hızlandırma, yavaşlatma ve hatta mashup yapma gibi çeşitli şekillerde düzenlemelerine izin verecek. Ancak, bu özelliklerin tam olarak nasıl çalışacağı ve kullanıcıların bu özelliklere ne kadar erişim sağlayabileceği konusunda henüz net bir bilgi yok.Spotify Remix

Temel ve Gelişmiş Özellikler

Bazı temel özelliklerin, şarkıları hızlandırma ve yavaşlatma gibi, normal Spotify aboneleri tarafından kullanılabileceği düşünülüyor. Daha gelişmiş özellikler, örneğin mashup yapma, Spotify’ın geliştirmekte olduğu söylenen daha pahalı bir ‘Süper Premium’ abonelik planına ayrılabilir.

Sanatçıların Telif Hakları

Bu yeni özelliklerin, sanatçıların ve müzik etiketlerinin, şarkılarının sosyal medyada nasıl kullanıldığını daha iyi takip etmelerine ve bu sayede hak ettikleri telif ücretlerini almalarına yardımcı olması bekleniyor. Örneğin, şarkıcı-söz yazarı Isabel LaRosa, TikTok’ta hızlandırılmış şarkıların popülerliğini fark ederek, orijinal kayıtlarının yanı sıra şarkılarının daha hızlı versiyonlarını da yayınlamaya karar verdi.

Popüler Şarkılar ve Sosyal Medya Etkisi

LaRosa’nın Spotify’da en çok dinlenen şarkısı “i’m yours”un hızlandırılmış versiyonu, orijinal versiyonu kadar dinlendi. Bu, sosyal medyanın müzik endüstrisindeki etkisinin bir göstergesi olarak kabul edilebilir.

  Ubisoft'un Beklenen Oyunu "Skull and Bones" Kısa Süreliğine Ücretsiz

 

LinkedIn’da artık oyun oynanabilinecek