Steam Aile Paylaşımı nedir? Steam Aile Paylaşımı nasıl yapılır?
Steam Aile Paylaşımı nedir? Steam Aile Paylaşımı nasıl yapılır?
  • Mart 19, 2024

Steam Aile Paylaşımı nedir?

Steam Aile Paylaşımı, kullanıcıların kütüphanelerini aile üyeleri ve arkadaşlarıyla paylaşmalarına olanak tanıyan bir özelliktir. Bu, seçtiğiniz kişilerin, sizin sahip olduğunuz oyunları kendi hesaplarından oynamalarını sağlıyor. Bu özellik, aynı evde yaşayan aileler için çok kullanışlı olacak ve kütüphanelerindeki oyunları diğer fertlerin erişimine imkanı sağlayacak.

Steam Aile

Steam Aile Paylaşımı nasıl yapılır?

Aile Paylaşımı’nı etkinleştirmek için, öncelikle Steam Guard güvenlik özelliğinin hesabınızda aktif olması gerekir. Daha sonra, paylaşım yapmak istediğiniz bilgisayarda oturum açıp ‘Ayarlar’ menüsünden ‘Aile’ sekmesine giderek ‘Aile Paylaşımı’nı etkinleştirebilirsiniz. Bu işlem, o bilgisayarda oyunlarınızı oynamak isteyen aile üyeleri veya arkadaşlarınız için yetkilendirme sağlamı olacaktır.

Bir oyunu paylaştığınızda, oyunun sahibi oynamadığı sürece diğer kişi oyunu oynayabilir. Eğer oyun sahibi oynamak isterse, paylaşım yapan kişiye oyunu kapatması için birkaç dakika süre verilir. Ayrıca, bazı oyunlar Aile Paylaşımı ile uyumlu olmayabilir veya çok oyunculu oyunlarda hile yapmayı önlemek için paylaşılamayabilir.

Aile Paylaşımı, aynı zamanda ebeveyn kontrolü özelliklerine de sahip. Ebeveynler, çocuklarının hangi oyunları oynayabileceğini ve Steam mağazasında ne görebileceklerini kontrol edebilirler. Bu ebeveynlerin çocukların yaşlarına uygun olmayan içeriklere erişimini sınırlamak için kullanışlı olacaktır.

  Xiaomi’nin Yeni Devi: TV S85 Mini-LED