Türkiye Pazarına Özel Tesla Model Y İndirimle geliyor
Türkiye Pazarına Özel Tesla Model Y İndirimle geliyor
  • Nisan 19, 2024

Türkiye Pazarına Özel Tesla Model Y İndirimle geliyor

Tesla Model Y

Tesla, Türkiye’deki elektrikli araç severlere müjdeli bir haber verdi. Model Y için uygulanan 1,3 milyon lira değerindeki büyük indirim, otomobilin Türkiye pazarındaki rekabetçiliğini artırırken, elektrikli araçlara olan ilgiyi daha da güçlendireceği öngörülüyor.

Tesla Model Y’nin Yeni Fiyatı ve Özellikleri

Yeni Tesla Model Y160kW güç limitini aşmadığı için yüzde 10 ÖTV limitinde kalıyor ve bu da aracın fiyatını önemli ölçüde düşürüyor. Türkiye’ye özel olarak spesifik yazılımsal değişikliklere gidilerek Model Y, yüzde 10 ÖTV dilimine uyacak şekilde özelleştirildi. Bu stratejik karar, aracın başlangıç fiyatını 1.791.451 TL’ye düşürdü.

Tesla Model Y

Ekonomik Avantajlar ve Pazar Beklentileri

Tesla’nın bu motor seçeneği, vergisiz fiyat üzerinden yaklaşık 1,3 milyon liralık bir indirim anlamına geliyor. Bu indirim, Tesla’nın Türkiye pazarındaki rekabetçiliğini artırırken, elektrikli araçlara olan ilgiyi daha da güçlendireceği öngörülüyor.

Model Y’nin Teknik Detayları

Türkiye pazarına sunulan 159 kW’lık Model Y, %40 ÖTV ile satışa sunulabilecek şekilde düzenlendi. Arkadan itişli Model Y, 455 km WLTP menzil sunuyor ve aracın 0’dan 100 km hızlanması 7.5 saniye sürüyor. Ayrıca, aracın son hızı 217 km/s olarak açıklandı.

Tesla Model Y

Tesla’nın Türkiye Pazarına Bakışı

Tesla Türkiye’den yapılan açıklamada, “Türkiye’ye geldiğimiz ilk andan itibaren büyük önem verdiğimiz altyapı çalışmalarımızın tatmin edici bir seviyeye gelmesinin sonucu olarak, Model Y yelpazemize bu yeni versiyonu ekliyoruz” denildi. Bu yeni versiyon, Tesla’nın Türkiye pazarına verdiği önemi ve bu pazardaki müşterilere sağladığı değeri gösteriyor.

 

Togg T10F Çıkış Tarihi ve Özellikleri

İLGİNİ ÇEKEBİLİR !  Otopilot Modunda Uyuyan Tesla Sürücüsü 40 Kilometre Sonra Polis Tarafından Durduruldu