Türkiye’nin ikinci yerli arabası tanıtıldı
Türkiye’nin ikinci yerli arabası tanıtıldı
  • Nisan 4, 2024

Türkiye’nin ikinci elektrikli yerli arabası tanıtıldı

Türkiye otomotiv sektöründe önemli bir yeniliğe imza attı; Agrotech ve Joyce Elektrikli Araç Teknolojileri işbirliğiyle iki yeni yerli elektrikli otomobil tanıtıldı. Bu gelişme, ülkenin teknolojik ilerlemesinde ve sürdürülebilir enerji kullanımında büyük bir adım olarak görülüyor.

İlk model olan VC3, aileler için tasarlanmış bir hatchback. Beş kapılı ve beş koltuklu bu araç, A00 sınıfında konfor, şıklık ve kaliteyi bir araya getiriyor. VC3’ün güçlü bir şarj alt yapısına ve uzun menzile sahip olacağı belirtiliyor. İkinci model EC5 ise, zeka ve kaliteyi ön planda tutan akıllı bir butik araç. Beş kapılı ve dört koltuklu EC5, A00 sınıfında zarif bir tasarıma sahip ve şehir içi kullanım için ideal.

agrotech

Her iki model de, Türkiye’nin yüzde 100 yerli üretim motor, batarya ve elektronik sistemlere sahip olacak şekilde tasarlandı. Bu, yerli üretimin yanı sıra, enerji bağımsızlığı ve ekonomik kalkınma açısından da önem taşıyor. Agrotech, Joyce Elektrikli Araç Teknolojileri’nin yüzde 75 hissesini satın alarak bu araçları piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

29 Ekim’de satışa sunulacak olan bu araçların fiyatları da dikkat çekici. Hatchback modeli 699 bin TL ve ticari modeli 1 milyon 199 bin TL olarak belirlendi. Yıllık 200 bin adet üretim kapasitesine sahip fabrika, Tekirdağ’da kurulacak ve bu, bölgesel ekonomiye de katkı sağlayacak.

  Meizu 21 Pro 2K Ekran ve 50MP Kameralı telefon tanıtıldı