WhatsApp’a Yapay Zeka ile Görsel Oluşturma Desteği geliyor
WhatsApp’a Yapay Zeka ile Görsel Oluşturma Desteği geliyor
  • Nisan 19, 2024

WhatsApp’a Yapay Zeka ile Görsel Oluşturma Desteği geliyor

WhatsApp'a Yapay Zeka ile Görsel Oluşturma Desteği geliyor

WhatsApp, kullanıcıların hayal güçlerini gerçek zamanlı olarak görselleştirebilecekleri yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellik, kullanıcıların yazdıkları her kelimeyle değişen görseller ve videolar üretebilecekleri bir yapay zeka (AI) tabanlı görsel oluşturma aracını içeriyor.

Gerçek Zamanlı Görsel ve Video Üretimi

WhatsApp kullanıcıları, sohbetlerine yazarak hayal ettikleri sahneleri, nesneleri veya soyut kavramları anında görselleştirebilecekler. AI, kullanıcının yazdığı her kelimeyle görselleri ve videoları anında oluşturmaya başlıyor. Bu özellik, Meta’nın tanıttığı en son Llama 3 büyük dil modelini kullanıyor.

Nasıl Çalışır?

Süreç oldukça basit: Kullanıcılar WhatsApp sohbetlerine yazarken, ister bir sahneyi, bir nesneyi veya herhangi bir soyut kavramı tarif ederken, AI bunu görselleştirmeye başlıyor. Sağlanan detaylar ne kadar fazla olursa, görsel o kadar rafine oluyor. Bu, yüksek derecede özelleştirme ve yaratıcılık sağlıyor ve her oluşturulan görseli kullanıcının girdisine özgü kılıyor.

WhatsApp'a Yapay Zeka ile Görsel Oluşturma Desteği geliyor

Kullanıcı Katılımı ve Geri Bildirim

Meta, bu aracı daha da geliştirmek ve iyileştirmek için kullanıcı geri bildirimlerini toplamaya hevesli. Herkesi bu özelliği denemeye ve yaratımlarını ve deneyimlerini paylaşmaya teşvik ediyor.

Meta Llama 3’ün Yayılımı

Meta, WhatsApp’ta sunulacak gerçek zamanlı görsel üreticiyi destekleyen en son büyük dil modeli Llama 3’ün yayılımını da duyurdu. Meta, bu yeni yükseltmenin, ücretsiz kullanıma sunulan AI teklifleri arasında en iyisi olacağını iddia ediyor.

  PlayStation Store'de Büyük İndirimler başladı! EA SPORTS FC 2024 285 TL