Wifi 7′ ne zaman çıkacak ? Özellikleri ne olacak ?
Wifi 7′ ne zaman çıkacak ? Özellikleri ne olacak ?
  • Mart 2, 2024

Wifi 7, yeni nesil kablosuz internet ağ standardıdır. Şu anda geliştirme aşamasında olan bu teknoloji, Wi-Fi 6 ve Wi-Fi 6E’den dört kat daha hızlı olacak ve maksimum 46.1 Gbps veri hızlarına ulaşabilecektir1 Ayrıca gecikmeyi azaltmak, ağ kapasitesini artırmak ve verimliliği artırmak için yeni teknolojiler kullanacaktır.

Wifi 7’nin temel özellikleri şunlardır

Wifi 7' ne zaman çıkacak ? Özellikleri ne olacak ?

  • Artan Maksimum Hızlar: Wifi 7, 320 MHz kanal bant genişliği ve 4096-QAM modülasyonu sayesinde çok yüksek veri hızları sunacaktır. Bu sayede bulut depolama, artırılmış & sanal gerçeklik, çevrim içi oyunlar, video konferans ve nesnelerin İnterneti (IoT) gibi uygulamalar için ideal bir kablosuz ağ bağlantısı sağlanacaktır.
  • Daha Geniş Bant Genişliği: Wifi 7, 6 GHz bandını da destekleyecek ve böylece daha fazla kanal ve daha az parazit sunacaktır. Bu da daha yüksek veri hızları ve daha düşük gecikme süreleri anlamına gelmektedir.
  • Çoklu Bağlantı Operasyonu (MLO): Wifi 7, birden fazla ağa aynı anda bağlanabilme özelliği sunacaktır. Bu sayede kullanıcılar, farklı ağlardan farklı veri akışları alabilecek ve böylece daha iyi bir bağlantı kalitesi ve deneyimi yaşayabileceklerdir.
  • Gelişmiş MIMO (Çoklu Giriş Çoklu Çıkış) Teknolojisi: Wifi 7, 16×16 UL/DL MU-MIMO teknolojisini destekleyecek ve bu sayede aynı anda 16 cihaza kadar veri akışı sağlayabilecektir. Bu da ağın daha fazla cihazı desteklemesini ve daha yüksek veri hızları sunmasını sağlayacaktır.

Wifi 7 ürünlerinin 2023 yılın sonlarına doğru piyasaya çıkması ve 2024 yılında aktif kullanılmaya başlanması beklenmektedir. Wifi 7, kablosuz ağ bağlantısında büyük bir devrim yaratacak ve kullanıcıların internet deneyimini daha da iyileştirecektir.

  Star Wars Outlaws Galaksinin en çok aranan kanun kaçağı olmaya hazır mısınız?