Yenilenen Citroen C3 Aircross: Tam Elektrikli Gelecek
Yenilenen Citroen C3 Aircross: Tam Elektrikli Gelecek
  • Nisan 19, 2024

Yenilenen Citroen C3 Aircross: Tam Elektrikli Gelecek

Citroen C3 Aircross

CitroenC3 Aircross modelini tamamen elektrikli versiyonuyla yenileyerek otomobil severlerin beğenisine sunuyor. 2024 yılının son çeyreğinde satışa çıkması beklenen yeni Citroen C3 Aircross, hem elektrikli hem de hibrit motor seçenekleriyle dikkatleri üzerine çekiyor.

Yeni C3 Aircross’un Genişleyen Boyutları ve 7 Koltuklu Versiyonu

Yeni C3 Aircross, 4390 mm’lik gövde uzunluğuyla önceki nesline göre 23 cm daha uzun bir yapıya sahip. Bu artan boyutlar, aracın ilk kez 7 koltuklu bir versiyonla sunulmasını mümkün kılıyor. Ekonomik Stellantis Smart Car platformu sayesinde, C3 ve Opel Frontera gibi modellerle benzer maliyet avantajları da beraberinde geliyor.

Citroen C3 Aircross

Dinamik Tasarım ve Sportif Çizgiler

Tasarım anlamında daha agresif ve köşeli bir görünüme kavuşan yeni C3 Aircross, yüksek omuz çizgisi, çıkıntılı çamurluklar ve geniş tekerleklerle sportif bir tarz sergiliyor. Çift renkli jantlar ve C formunda LED stoplar, aracın estetiğini tamamlıyor.

Motor Seçenekleri ve Beklenen Performans

Motor seçenekleri konusunda henüz detaylı bilgiler paylaşılmamış olsa da, 90 beygir gücünde 1.2 litrelik turbo üç silindirli motor ve manuel şanzıman kombinasyonlarına ek olarak, hafif hibrit motor ve 6 ileri çift kavramalı otomatik şanzıman seçenekleri de bekleniyor. Tam elektrikli versiyonun ise yaklaşık 154 beygir gücünde tek motorla 400 km üzerinde bir menzil sunması öngörülüyor.

Citroen C3 Aircross

Oli Konsepti ve Yenilikçi Tasarım

Yeni Citroen C3 Aircross, Oli konseptiyle tanıtılan yeni logo ve ışık imzasını da bünyesinde barındırıyor. C3’e göre daha yüksek bir gövde yapısına ve sürüş pozisyonuna sahip olan araç, konfor ve teknolojik özellikleriyle de ön plana çıkıyor.

  Citroën C3 Aircross Türkiye'ye Geliyor!

 

 

Zirve değişti ChatGPT’den daha akıllısı var